Yönetim Kurulu

Cemal Özgörkey

1959 yılında İzmir'de doğan Cemal Özgörkey, orta öğrenimini İzmir Saint Joseph, liseyi 1979 yılında İstanbul Galatasaray Lisesinde tamamladıktan sonra ABD'ye giderek Atlanta'da Oglethorpe Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümünü bitirmiştir. İş hayatına; Türkiye'de 1984 yılında Özgörkey Grubu Coca-Cola Şişeleme İzmir Pre-Mix Müdürlüğünde başlayan Cemal Özgörkey, 1987 yılında başladığı Coca-Cola İzmir Kemalpaşa Fabrika Müdürlüğü görevini 1990 yılına kadar yürüttü. 1990-1996 yıllarında grubun fabrika yönetimlerinden sorumlu genel koordinatör yardımcılığı pozisyonunda bulundu.

Özgörkey, 1997 yılından bu yana plastik, ambalaj ve meyve suyu konsantresi sektörlerinde faaliyet gösteren Özgörkey Holding'de Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2009 yılından bu yana da meyve ve sebze suyu konsantresi sektörlerinde faaliyet gösteren Anadolu Etap Tarım ve Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir.

2008-2010 tarihleri arası Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Galatasaray Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Cemal Özgörkey, Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) kurucu üyeliği ve 1991-1996 tarihleri arasında da İzmir Atlıspor Kulübü Başkanlığını yürütmüştür. Halen İzmir ve İstanbul Atlıspor Kulüpleri üyesi olan Özgörkey, Brezilya Antalya Fahri Konsolosluğu, Oglethorpe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği ve Defne-Muhtar Kent Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

17 Ekim 2017 tarihinde, Özgörkey Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özgörkey, Brezilya Federatif Cumhuriyeti Hükümeti tarafından,en prestijli devlet nişanlarından biri olarak kabul edilen ve de “Comendador” (Kumandan) derecesinde, Brezilya Federatif Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığını simgeleyen “Barao de Rio Branco” yüksek liyakat nişanı ile taltif edilmiştir.

Armağan Özgörkey

29.04.1962 İzmir'de doğan Armağan Özgörkey, orta öğrenimini İzmir Saint-Joseph, liseyi İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamladıktan sonra ABD'ye giderek Atlanta'da Oglethorpe Üniversitesi İşletme 1985-1995 arası, aile firması bünyesinde Coca-Cola Türkiye'nin Ege ve Akdeniz bölgelerini ve aynı zamanda Romanya'yı da kapsayan projede Genel Koordinatörlük yaptı.

1993 yılında Romanya İzmir Fahri Konsolosu olan Özgörkey bunun devamında 2002 yılında Devlet Nişanı Ödülü ile onurlandırıldı. Halen Romanya Antalya Fahri Konsolosu olarak görevine devam ediyor. 1996'da Efes İçecek Grubuna katılan Özgörkey, Romanya'daki içecek yatırımı projeleri konusu ağırlıklı olarak Doğu Avrupa Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Özgörkey, 1997 yılından bu yana Plastik, ambalaj ve meyve suyu konsantresi sektörlerinde faaliyet gösteren Özgörkey Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Coca-Cola İçecek A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009 yılından bu yana da meyve ve sebze suyu konsantresi sektörlerinde faaliyet gösteren Anadolu Etap Tarım ve Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda, TÜSİAD ve EGİAD üyesi olan Armağan Özgörkey, Profesyonel Yöneticiler grubu üyeliği, İzmir ve Kemer Country Atlıspor Kulüpleri üyeliği ve 2001-2006 arasında İstanbul Binicilik İl Temsilciliği görevlerinde bulunmuştur ve halen Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanlığı'nı yürütmektedir.

Özlem Adalı

1969 yılında İzmir’de doğan Özlem Adalı,1986  yılında İzmir Özel Türk Kolleji’nden mezun oldu. 2 yıl  LTC College London’da  dil eğitimi aldı. 1997 yılında ABD  Atlanta  Sanat Enstitüsü’nde  grafik ve iç  dekorasyon eğitimi aldı.  Özgörkey Holding ortaklarından olan Özlem Özgörkey, aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Sema Gökçen

Sema Gökçen, 1942 İzmir doğumludur. 1961 yılında İzmir Amerikan Kız Lisesinden, 1966 yılında Ankara Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1967 yılında avukatlık stajını tamamlamış, 1968 yılında Yaşar Holding'de kariyerine başlayıp, 1991 yılına kadar burada görev yapmış; görevinin son 12 yıllık bölümünde Yaşar Holding İcra Kurulu üyeliği ve Yaşar Holding ve iştiraki şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 1992 yılından bu yana kendi Hukuk bürosu vardır. 1997 yılından beri de Özgörkey Holding Yönetim Kurulu üyesidir.

Bülent Nur Özkan

1962 doğumlu olan Bülent Nur Özkan, İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölünü’nden mezun olduktan sonra, Yapı Kredi Bankası’nda Kurumsal Bankacılık alanında görev almış olup, bu sure boyunca Kurumsal Bankacılık pazarlama, satış, saha yönetimi ve iş geliştirme alanlarında aktif rol üstlenmiştir.

1996 yılında Yapı Kredi Bankası’nda Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olan Özkan, aynı dönemde YKB Almanya, YKB Leasing ve Agrosan AŞ yönetim kurulu üyeliği görevlerini de üstlenmiştir.

2000 yılında Yapı Kredi Bankası’nda Dışbank’a Ticari ve KOBİ Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak geçiş yapmış olup iş geliştirme, pazarlama ve satış yönetimi deneyimini Dışbank’a aktarmıştır. Dışbank’ın Fortisbank’a geçiş döneminde faal olarak görev alan Özkan, Fortisbank döneminde, Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı ile birlikte, EXCO üyeliği, Fortis Ticari Bankacılık Yönetim Kurulu üyeliğini de üstlenmiş olup,  leasing ve factoring gelişiminden de sorumlu olmuştur.

2008 yılında Türkiye’ye büyüme stratejileri ile birlikte giriş yaparak Tekfen Grubu ile birleşen Eurobank grubuna geçiş yapan Özkan, Eurobank Tekfen Genel Müdür Vekili, Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı, EFG Leasing Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır. Eurobank Tekfen’de sorumluluk alanları içinde, leasing, finansal kurumlar, büyük kurumsal ve yapılandırılmış finansman, ticari bankacılık ve iş geliştirme ve pazarlama, kurumsal kredi izleme ve işlem bankacılığı yer almaktadır.

2012 yılında Eurobank’ın Türkiye’den çıkış kararı ile birlikte bankanın Burgan Bank’a satış sürecinde aktif rol almıştır. Satış sonrasında Burgan Bank ile birlikte mevcut görevlerine Burgan Yatırım Yönetim Kurulu üyeliği de eklenmiştir.

2014 yılından itibaren Özgörkey Holding A.Ş çatısı altında, Yönetim Kurulu üyeliği, Finans Komitesi Başkanı, Ücretlendirme Komitesi üyeliği yaparken, şirketi için kurumsal yönetim ve organizasyonel yapı alanlarında danışmanlık görevlerini gerçekleştiren Özkan, aynı zamanda farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerde yönetsel ve finansal danışmanlık hizmeti sunarak, şirket stratejilerinin desteklenmesi, şirketlerin büyümelerini sürdürülebilir kılmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Michael A. O'Neill

Michael A. O'Neill 1969 yılında Endüstri Mühendisi olarak Dublin Rathmines College'den mezun oldu. 1975 Yılında İrlanda Dış Ticaret Servisinde çalışmaya başladı ve çalışması süresince İrlanda Moskova Büyükelçiliği Ticaret Ataşeliği, Almanya, Avusturya ve İsviçre'den sorumlu direktörlükler gibi farklı görevlerde bulundu. O'Neill aynı zamanda 1980 - 1983 yılları arasında İrlanda Gıda ve İçecek İhracat Girişimi Direktörü olarak görev yaptı. 1989 yılında TCCC'ye katılan Michael O'Neill, 1996 yılına kadar Avrasya Bölge Direktörlüğü görevini üstlendi. 1996 - 2000 yıllarında ise TCCC'nin 11 ülkeyi kapsayan Kuzey Ülkeleri ve Kuzey Avrasya Bölümü Başkanı olarak görev yaptı. Şubat 2006 - Mart 2012 tarihleri arasında Coca-Cola İçecek'te CEO olarak görev yapan O'Neill, halihazırda Coca-Cola İçecek yönetim kurulu üyesi ve Yunan süt ürünleri şirketi Dodoni SA'nın yönetim kurulu başkanıdır.

Hülya Gürcan  

1962 yılında İzmir’de doğan Hülya Gürcan,1979 yılında İzmir İnönü Lisesi’nden , 1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler fakultesi İşletme bölümünden mezun oldu.  

Kariyerine 1984 yılında  Ankara’da, Türkiye Elektrik kurumu’nda,  Southern Electric International Inc. tarafından yürütülen Muhasebe ve Yönetim sistemi Geliştirme projesinde, analist olarak başladı. 1986-1989 yıllları arasında Lizbon’da yaşıyan Gürcan, dayanıklı tüketim malları sektöründe faaliyet gösteren Teba Grup Şirketleri’nde 1990-1997 yılları arasında stratejik planlama ve bütçe kontrol müdürü olarak görev yaptı. 

Gürcan, Özgörkey Holding’deki kariyer yolculuğuna ,1997 yılında, Etap Tarım ve Gıda şirketinde Bütçe ve Planlama Müdürü olarak başladı. 1999 yılında Özgörkey Holding Hazine ve Bütçe Kontrol Direktörü, 2006 yılında Mali İşler Koordinatörü olarak atandı.  2014 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliği yanısıra Hazine Direktörü olarak görev yapmaktadır.