SPOR

Nevzat Özgörkey Fonu, 2006'dan 2010'a kadar Türkiye Binicilik Federasyonu'nun (TBF) sponsorluğunu yapmıştır.  

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ

Nevzat Özgörkey Fonu, yıllar içerisinde Galatasaray Spor Kulübü Binicilik Şubesi bünyesinde çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. 2008 yılında GS Binicilik sosyal tesisleri camiaya kazandırılmıştır. 2009 yılının Mart ayında başlanan 75 ahırlık modernizasyon inşaatı 2010 yılında tamamlanmış ve hizmete sunulmuştur. 

AVRUPA BİNİCİLİK FEDERASYONU İLETİŞİM SPONSORU

Avrupa Binicilik Federasyonu'nun (EEF) iletişim ve pazarlama çalışmalarını üstlenen Nevzat Özgörkey Fonu, 1 Ocak 2012 itibariyle yayına giren EEF web sitesinin de sponsoru olmuştur. 

BİNİCİLİK YARIŞMA SPONSORLUĞU

Nevzat Özgörkey Fonu, Türkiye'de biniciliğin gelişmesi ve yaygınlaşması için birçok faaliyet yürütmüş, bunlara ek olarak da Türkiye genelinde birçok binicilik yarışmasına sponsor olmuştur.

Bu yarışlar arasında İzmir Geleneksel 29 Ekim Cumhuriyet Yarışmaları'nda büyük rağbet gören 6 Sırık Yarışması ve İstanbul'da düzenlenen Geleneksel Galatasaray Master Cup yarışmaları da dahildir. 

Ayrıca, Türk binicilerinin komşu ülkelerin genç ve başarılı binicileriyle uluslararası arenada mücadele etmeleri ve  tecrübe kazanmaları için Balkan ülkeleri arasında 2009 yılında "Balkan Tour" yarışmalarını başlatmış ve organizasyona destek için ödül sponsoru olmuştur. 

TEAM A BİNİCİLİK TAKIM SPONSORLUĞU

Nevzat Özgörkey Fonu, 2006 – 2009 yılları arasında TEAM A Binicilik Takımı'nın ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımı için ulaşım ve malzeme sponsorluğunu üstlenmiştir